אנחנו QueenB.

QueenB פועלת ליצור עתיד בו נשים לוקחות חלק שווה בתעשיית ההייטק, משפיעות ומובילות בו.

הצטרפי אלינו באחד ממוקדי הפעילות ברחבי הארץ ותלמדי לתכנת בקבוצה קטנה, בעברית או בערבית ותגלי כמה תכנות הוא כלי יצירתי, כיפי ואפשר לעשות איתו הכל!

<_הסיפור שלנו_>

יסמין דנסקי, נגה מן וחברות נוספות, ישבו בשיעורים לתואר במדעי המחשב באוניברסיטה העברית, ולא הבינו איפה כולן.
למרות שמדובר בתחום מעניין, יצירתי, מאתגר ומתגמל, מספר הנשים שבוחרות ללמוד מדעי המחשב והנדסה לא מתקרב למספר הגברים.
את QueenB הקמנו כי זיהינו שהדרך להתאהבות בתחום מתחילה מוקדם. רצינו לפנות לנערות צעירות ולעזור להן לייצר התנסות חיובית ראשונה עם התחום הטכנולוגי, עוד לפני המועד בו הן צריכות לבחור מגמה בתיכון – מי מהן שתבחר לגשת לבגרות במחשבים, יש סיכוי טוב שתוכל להמשיך במסלול טכנולוגי גם בעתיד.

סימנו נערות בכיתה ח' כקהל היעד הראשוני, ופתחנו את התכנית הראשונה בישראל ללימודי תכנות לנערות בלבד. כבר מיומה הראשון התוכנית כללה מערכי שיעור שנכתבו במיוחד כדי לפנות לתחומי העניין של נערות בחטיבת הביניים, לדבר בשפה שלהן ולהדגיש את הצדדים היצירתיים, הכיפיים והמלהיבים שבתכנות. שאבנו השראה מתנועות נוער ובנינו מודל המתבסס על קבוצת שייכות ערכית וחברתית, בו המדריכות הן סטודנטיות למדעי המחשב והנדסה מאוניברסיטאות ומכללות, ומהוות מודל לחיקוי עבור החניכות.
בשנה הראשונה השתתפו בתכנית כ-20 חניכות משלושה בתי-ספר בירושלים. היום, מעל 900 נערות יהודיות וערביות לוקחות חלק בפעילות של QueenB ולומדות בתכנית המופעלת ברחבי הארץ. השאיפה שלנו היא שבכל מקום בו יש סטודנטיות למדעי המחשב והנדסה, גם נערות ילמדו לתכנת.
עם הזמן, גם הסטודנטיות שמדריכות בתוכנית זיהו את הכוח של שיתוף הפעולה ביניהן, כדרך התמודדות עם האתגרים העומדים בפניהן בדרכן להשתלב בתעשיית ההייטק. כך קמה קהילת הסטודנטיות של QueenB, שהיום חברות בה כבר מעל 5,000 סטודנטיות ובוגרות מדעי המחשב והנדסה מכל הארץ. הקהילה משתפת פעולה עם חברות מובילות בתעשיית ההייטק, ומעניקה לחברותיה הזדמנויות ותמיכה לאורך כל מסלול הקריירה שלהן.

<_הצוות שלנו_>

<_ועד מנהל_>

יצירת קשר

יש לך שאלות?
רוצה לשמוע עוד על ההרשמה?
מלאו את הפרטים, ונחזור אליכם בהקדם!

רוצים להיות חלק מקהילת ההורים שלנו?