שאלות ותשובות

הרשמה

עלות התוכנית משתנה בין מוקד למוקד בהתאם לשותפויות ותמיכות עירוניות ורשותיות וביחס לפריפריה חברתית גיאוגרפית. כל חניכה יכולה להירשם לקווין בי ואנו מסייעות בסבסוד בקלות לכל מי שתבקש.

כן. במידת הצורך העמותה מעניקה סיבסודים להרשמה, על מנת שכל נערה תוכל להיות מתכנתת. במידה ואתם מעוניינים להירשם אך זקוקים לסיוע, אנא פנו אלינו במייל queenb.program@gmail.com ונעשה כל שביכולתנו לסייע. כל אחת יכולה לקחת חלק בתכנית

ניתן לבטל הרשמה בכל שלב. מדיניות הביטולים בהתאם לתקנון העמותה. ניתן לקבל החזר מלא לאחר המפג השלישי ולאחר מכן 50% עד ה 1 לפברואר בשנת הפעילות. פרטים נוספים על ההחזרים ניתן למצוא בתקנון שלנו.

ניתן לפנות אלינו במייל queenb.program@gmail.com בפייסבוק ובאינסטגרם. 

לא! התשלום השנתי שלנו כולל את העלות של כלל האירועים שיתקימו לאורך השנה, כולל אירוע סיום השנה.

התכנית

הפעילות במוקדים ברחבי הארץ תתחיל עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית באוניברסיטאות, בשבוע של ה15/10/23. לאחר ההרשמה, רכזת מוקד הפעילות תיצור אתכם קשר ותשלח לכם פרטים נוספים על המפגש הראשון.

לא צריך רקע ואין צורך במבחני קבלה! אנחנו מאמינות שכל אחת יכולה לתכננת, ולכן אין צורך בידע קודם במתמטיקה, אנגלית או מחשבים כדי לקחת חלק בתוכנית. יש צורך במוטיבציה ורצון לקחת חלק וללמוד במהלך המפגשים, את השאר אנחנו נעשה:)

בתוכנית שלנו הנערות לומדות HTML וJAVA SCRIPT מהבסיס, בשיטת PBL – למידה מבוססת פרויקטים, כאשר בכל מפגש הנערות מתכנתות פרוייקט חדש ודרכו לומדות חומר תכנותי חדש. כל מפגש ממוסגר בשיחת פתיחה וסיכום וכן יש זמן למשחקים והנאה. החניכות לומדות חומר חדש כמעט כל מפגש ויש להן זמן לתרגול אישי וקבוצתי.

ניתן לבטל הרשמה בכל שלב. מדיניות הביטולים בהתאם לתקנון העמותה. ניתן לקבל החזר מלא לאחר המפג השלישי ולאחר מכן 50% עד ה 1 לפברואר בשנת הפעילות. פרטים נוספים על ההחזרים ניתן למצוא בתקנון שלנו.

תוכנית המתחילות שלנו מיועדת לתלמידות כיתות ח'. תוכנית המתקדמות שלנו, המיועדת לבוגרות תוכנית המתחילות, מיועדת לתלמידות כיתות ט'. התוכנית היא רב-שנתית, ובוגרות תוכנית המתקדמות משתלבות במגמות מדעי המחשב ובתוכניות המשך, ומקבלות ליוו דרך קבוצות הלמידה שלנו. אנחנו מחילות במכוון שבכיתה ח על מנת לתת לחניכות שלנו שנתיים מלאות לפני הרישום למגמת מדעי המחשב כך שהן מגיעות מוכנות ומלאות ביטחון למגמה.

כן. במהלך התוכנית הנערות לומדות את 2 היחידות הראשונות של הבגרות במדעי המחשב. בנוסף, הנערות מקבלות כלים להתמודדות עם תחומים חדשים, ללמידה עצמית, להתמודדות עם אתגרים וכיוצא בזה. ואנחנו ממשיכות ללוות אותן גם במגמה עצמה.

שנת הפעילות שלנו מתחילה באוקטובר ומסתיימת לקראת סוף יוני. במהלך חודשים אוקטובר-ינואר, החניכות לומדות יסודות בתיכנות. במהלך חודש פברואר, במסגרת "חודש הנערה במדע" יוצאות החניכות לסיורים וסדנאות באקדמיה ובתעשייה, ונפגשות עם חוקרות ומתכנתות מעוררות השראה. במהלך חודש מרץ החניכות לומדות תחומים מורכבים יותר בתיכנות, ובחודש מאי מתחיל תהליך ההאקתון, אירוע הסיום שלנו, כאשר ביוני מציגות החניכות אפליקציית WEB שהן תיכנתו בעצמן בפני מומחים מהתעשייה והאקדמיה, באירוע הסיום של העמותה – יריד התוצרים.

אנחנו מאמינות שתכנות הוא לכולן. את לא צריכה להיות טובה במתמטיקה או באנגלית כדי לדעת לתכנת, כל אחת עם מוטיבציה יכולה ללמוד. לכן אין אצלנו מבחנים קבלה.
תכנות ככלי מרכזי למוביליות חברתית כלכלית- תכנות הוא שפה בסיסית והכרחית בעולם התעסוקה העכשיו והעתידי, ובמיוחד במקצועות ההייטק. על כן חשוב שכל נערה תבחן את רצונה ויכולתה בתכנות ותחשוב על הקריירה שלה כבר בגילאי תיכון.
אנחנו מאמינות שאחד החסמים שעומד בפני נערות ונשים ומונע מהן להצליח, הוא הרצון להיות מושלמות. הערך שמוביל אותנו בפעילות עם הנערות הוא "אמיצה ולא מושלמת" ואנחנו מעודדות את החניכות שלנו להיות אמיצות, לנסות דברים חדשים, לחקור ולהעז.
אנחנו מאמינות בתכנות ככלי חינוכי. התכנות הוא הדרך שלנו ליישם את הערכים בהן אנחנו מאמינות. דרך למידת הקוד, ותוך כדי עשייה, החניכות לומדות לפתח מסוגלות עצמית ולהתמודד עם אתגרים חדשים.
אנחנו שואפות לייצר מקום נעים ובטוח – קהילה תומכת של נערות ונשים – בההחניכות ירגישו בנוח לשאול שאלות, לטעות ולהיות עצמן.

לא. התוכנית שלנו מיועדת לנערות בלבד. ישנן תוכניות נוספות מעורבות לבנים ובנות (שברוב המקרים מכילות רוב בנים).

ישנן מספר אופציות נוספות לגשת לבגרות המדעי המחשב, בניהן מגמה אזורית ואפשרות לגשת לבגרות בליווי פרטני. במהלך כיתה ט', חניכות התוכנית מלוות על ידי צוות המדריכות אשר מסביר להן את האופציות השונות וכן ההורים יקבלו מידע נגיש וברור מהעמותה בנוגע למגוון הקיים.

שאלות אדמניסטרטיביות

יש לנו עשרות קבוצות ברחבי הארץ, כמו שאפשר לראות כאן. 

לא מוצאות את עצמכן במפה? רוצות שנבוא גם אליכן? כתבו אלינו.

ניתן לפנות אלינו במייל queenb.program@gmail.com בפייסבוק ובאינסטגרם.

כל אחת יכולה
ללמוד תכנות!