מהכיתה להייטק!

איך אנחנו הופכות נערות למתכנתות?

המסלולים שלנו

הירשמי עכשיו לשנת הלימודים הקרובה!

התכנית

התוכנית מיועדת לנערות בכיתה ח' ומותאמת גם למי שאין לה שום ניסיון קודם. התכנית הינה תוכנית שנתית הכוללת מפגש לימוד שבועי של 3 שעות אחרי הצהרים בקבוצות קטנות, מגוון סדנאות העשרה, סיורים בחברות הייטק והרצאות. בנוסף, בסיום השנה לוקחות המשתתפות חלק בהאקתון הנערות הטכנולוגי הגדול בישראל, במסגרתו הן בונות אפליקציית WEB ומציגות אותה בפני בכירות ובכירים מהתעשיה והרשויות המקומיות.

מה קורה במפגש

במהלך המפגש החניכות רוכשות בסיס יסודי וחזק בשפת JavaScript, HTML ו-CSS. המפגשים משלבים בין לימודי תכנות לבין פעילות חברתית-ערכית. המפגשים מועברים ע"י סטודנטיות למדעי המחשב והנדסה. העקרונות המנחים אותנו בשנה זו הם מסוגלות עצמית, אומץ, למידה עצמית ופרוייקטלית ולמידה בחברותא.

התכנית

תכנית מתקדמת לחניכות הבוחרות להמשיך בתוכנית אחרי תוכנית ה Junior. התכנית הינה תכנית שנתית ומיועדת לנערות בכיתה ט'. התכנית כוללת מפגש לימוד שבועי של 3 שעות אחרי הצהרים בקבוצות קטנות, מגוון סדנאות העשרה, סיורים בחברות הייטק והרצאות. בשנה זו הדגש הוא על למידת חומר שמכוון למגמת מדעי המחשב בבית הספר ולפתח אצלן תחושת שהן מסוגלות להצליח בה. במהלך המפגשים החניכות רוכשות ידע מתקדם בשפת JavaScript, Html ו-CSS הכולל תכנות מונחה עצמים (OOP) שישמש אותן בבגרות. בנוסף בשנה זו מתקיימת תכנית יזמית בו הן יוצרות אפליקציית WEB בצוות אותה הן מציגות בפני בכירות ובכירים מהתעשיה והרשויות המקומיות כחלק מהאקתון הנערות הטכנולוגי הגדול בישראל.

מה קורה במפגש

המפגשים משלבים בין לימודי תכנות לבין פעילות חברתית-ערכית. המפגשים מועברים ע"י סטודנטיות למדעי המחשב והנדסה. העקרונות המנחים את שנה זו הינם: אומץ, תושיה, למידה בהתנסות עם דגש על פרוייקטים, עמידה ודיבור מול קהל, ועבודה בצוות.

קבוצת למידה למגמת מדעי המחשב

התכנית

התכנית מיועדת לחניכות התכנית בכיתות י-יב הלומדות במגמת מדעי המחשב. התוכנית הינה תוכנית שנתית. קבוצת הלמידה נפגשת פעם בשבוע, ל-3 שעות, עם מדריכות שהן סטודנטיות למדעי המחשב והנדסה ומדריכות שנה שניה בעמותה.

מה קורה במפגש

במסלול זה, בנוסף לחומר חדש מהפדגוגיה של קווין בי, המדריכות מלוות את החניכות אל מול הסילבוס של משרד החינוך ויהיו שם כדי לחזור על החומר הנלמד בכיתה, לעזור בשיעורי בית, הכנה למבחנים ומרתונים לקראת הבגרות. מסלול קבוצת הלמידה נועד לתת מענה לצרכים הלימודיים של החניכות, אך גם ליצור קבוצת שייכות למתכנתות צעירות, כיוון שהצורך הזה לרוב לא מקבל מענה בבית הספר. קבוצת הלמידה היא סביבה נשית תומכת, בה החניכות יכולות להמשיך את התהליך הלימודי שלהן עם כל החברות מקווין בי, לתרגל את הנושאים הנלמדים בבית הספר בצורה מהנה ולהמשיך ולהעשיר את עצמן בנושאים טכנולוגיים.

למה כדאי ללמוד אצלנו?

תוכנית ייחודית
לנערות בלבד!

תכנות Web בשפות CSS, html, JS

מפגש אחת לשבוע ל-3 שעות של למידה וכיף

תכנית רב שנתית מהבסיס ועד למגמת מדעי המחשב!

תכנית דו-לשונית עם מוקדים הפרוסים ברחבי הארץ

חניכה מספרת

יש לכם שאלות?

בקרו בעמוד שאלות ותשובות,
או צרו איתנו קשר לקבלת מידע נוסף